Podyplomowe Studium Weterynaryjna Diagnostyka Laboratoryjna

czwartek 21.01.2010

Podyplomowe Studium Weterynaryjna Diagnostyka Laboratoryjna

Komisja ds. Specjalizacji Lekarzy Weterynarii na wniosek Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ogłasza nabór na cztero semestralne Specjalizacyjne   Studia Podyplomowe z dziedziny
WETERYNARYJNA DIAGNOSTYKA  LABORATORYJNA.
Ukończenie studiów pozwoli ubiegać się o zdawanie egzaminu specjalizacyjnego, celem uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie „weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej”.
Planowany termin rozpoczęcia Studium październik 2009.
Osoby zainteresowane proszę o pisemne zgłoszenie uczestnictwa na adres. Kierownik Studium prof. dr hab. Włodzimierz Kluciński Katedra Nauk Klinicznych Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie ul. Nowoursynowska 159c, 02-776 Warszawa, tel/fax:(22) 847 58 18, e-mail:
Informacje co do programu i kosztów można uzyskać u kierownika studium tel.kom. 602 766 864
Zgłoszenie na studia powinno zawierać dokumenty przewidziane Rozporządzeniem Min. Rol. i Gosp. Żywn. (Dz.U. z 28.11.1994 r., nr 131 poz.667) załącznik.
- wniosek zainteresowanego skierowany do Komisji zawierający imię i nazwisko wnioskodawcy, datę i miejsce urodzenia oraz adres zamieszkania.
- informację o przebiegu pracy zawodowej oraz ukończonych kursach specjalizacyjnych i ewentualnych publikacjach a także aktualne miejsce pracy.
- odpis dyplomu lek.wet.
- odpis zaświadczenia okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej o stwierdzeniu prawa wykonywania zawodu.
- deklarację o pokryciu kosztów specjalizacji przez lekarza weterynarii lub zatrudniający zakład pracy.
- dokument potwierdzający, co najmniej 2 letni staż pracy zawodowej.
O kolejności przyjęcia na studia decyduje staż pracy i uprzednio ukończone kursy specjalizacyjne..
Termin składania dokumentów na w/w adres upływa z dniem 12 czerwca 2009 r.
Kierownik studium zastrzega sobie możliwość przesunięcia  terminu rozpoczęcia I semestru.
Krajowy Kierownik Specjalizacji                                                 Dziekan
Prof. dr hab. Włodzimierz Kluciński                            Wydziału Medycyny Weterynaryjnej
Prof. dr hab. Marian Binek

Szanowni Państwo
Uprzejmie zapraszam na specjalizacyjne studia podyplomowe z zakresu weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej, które będą realizowane od października 2009 wg załączonego programu akceptowanego przez Komisję ds. Specjalizacji Lekarzy Weterynarii .
Szczegółowy termin pierwszego spotkania na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie zostanie ustalony po zamknięciu naboru. Zjazdy będą odbywały się jeden raz w miesiącu w weekendy.
Przewiduję liczbę uczestników na ok. 30 osób Chciałbym zaznaczyć, iż diagnostyka laboratoryjna odgrywa w naszej praktyce coraz większą rolę w prawidłowym rozpoznawaniu chorób, a ponadto daje możliwości dodatkowych miejsc pracy w naszym zawodzie.
Należy również podkreślić, iż lekarz weterynarii po spełnieniu wymogów Rozporządzeniu Ministra Zdrowia może ubiegać się o wykonywanie zawodu diagnosty laboratoryjnego.
W ramach planowanych specjalizacyjnych studiów podyplomowych przewiduję ponad 50% zajęć w formie seminariów i zajęć laboratoryjnych. W programie uwzględniono także rozszerzoną część zajęć związanych z parametrami hematologicznymi, biochemicznymi płynów ustrojowych i endokrynologicznymi.
Wykładowcami na studium będą specjaliści z akademickich ośrodków, PIW-PIB w Puławach a także z innych jednostek specjalizujących się w diagnostyce laboratoryjnej.
Czterosemestralne studia przygotują Państwa do przystąpienia do specjalizacyjnego egzaminu celem uzyskania tytułu specjalisty z dziedziny nr 16 „weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna”.
W przypadku zgłoszenia się osób pracujących w placówkach weterynaryjnych, ale nie będących lekarzami weterynarii przewiduję zorganizowanie oddzielnej grupy. Osoby te po ukończeniu studiów i zaliczeniu otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
Orientacyjny koszt jednego semestru wynosi 1 900,00 zł. Koszt ten obejmuje wykłady, seminaria i ćwiczenia oraz konspekty z przeprowadzonych zajęć.
Koszt może ulec zmniejszeniu przy zgłoszeniu się >30 osób.
Serdecznie zapraszam
Krajowy Kierownik Specjalizacji i
Kierownik Studium
Prof. dr hab. Włodzimierz Kluciński

program 2009
rozporządzenie

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.