Visby Programme – stypendium w Szwecji

czwartek 8.10.2015
Od 2 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2016 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach Visby Programme. Konkurs skierowany jest do studentów i naukowców m.in. z Polski, którzy chcą prowadzić badania na uczelniach w Szwecji. W ramach konkursu przyznanych zostanie ok. 40 stypendiów na rok akademicki 2016/2017.

W ramach odbywania stypendium naukowcy będą otrzymywali świadczenie pieniężne w wysokości:
  • doktoranci – 15 000 koron szwedzkich miesięcznie (1 korona szwedzka = ok. 0,45 zł);
  • naukowcy po doktoracie – 18 000 koron szwedzkich miesięcznie (1 korona szwedzka = ok. 0,45 zł).
W zależności od rodzaju stypendium pobyt naukowy w Szwecji może trwać od 6 do 12 miesięcy. Do konkursu można zgłaszać projekty badawcze ze wszystkich dziedzin nauki.

Strona internetowa Visby Programme

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.