EAEVE

piątek 20.05.2016

DSC02052W dniach 12-13 maja b.r. w Uppsali  odbyło się kolejne, 29 Walne zgromadzenie  (General Assembly) European Association of  Establishments for Veterinary Education (EAEVE).  Warszawski Wydział Medycyny Weterynaryjnej reprezentowali: dziekan, prof. dr hab. Marian Binek, dziekan elekt,  dr hab. Marcin Bańbura, prof. nadzw. SGGW oraz prodziekan elekt ds. studiów zagranicznych, dr hab. Michał Godlewski.

Pierwszy dzień zgromadzenia poświęcony był sprawom organizacyjnym stowarzyszenia, miedzy innymi przyjęto nowy dokument tzw.  European System of Evaluation of Veterinary Training (ESEVT) określający zasady wizytacji i akredytacji  uczelni weterynaryjnych przedstawiony w formie w Manual of Standard Operating  Procedures (SOP),  wybrano prezydenta EAEVE, którym ponownie została Prof. Dr. Ana M Bravo  del  Moral , Veterinary Faculty, LUGO, Spain oraz vice-prezydenta, którym został Dr. Dr.h.c. mult. Gerhard Greif  President of the University of Veterinary Medicine Hannover Fundation.

W drugim dniu zaprezentowano programy edukacyjne skierowane do dziekanów, poświęcone wskaźnikom nauczania klinicznego oraz współczesnym platformom nauczania ciągłego. Prezentacjom i wykładom towarzyszyła dyskusja, której celem było wypracowanie najlepszych form kształcenia w europejskich uczelniach weterynaryjnych .

Bliższe informacje na temat EAEVE, misji stowarzyszenia znajdziecie państwo na stronie: http://www.eaeve.org/about-eaeve/mission-and-objectives.html