Quo VadisZootechniko

Polskiej

Warszawa 21-22.VI.2018

Szanowni Państwo

Mam zaszczyt  zaprosić Państwa na niecodzienne wydarzenie. I Kongres Zootechniki Polskiej pt. „ Quo vadis Zootechniko”, który odbędzie się w dniach 21-22 czerwca tego roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są Polskie Towarzystwo Zootechniczne, Polski Komitet Nauk Zootechnicznych i Akwakultury Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW.

Kongres jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

To wyjątkowe wydarzenie uświetnią zaproszeni wybitni naukowcy z polskich uczelni i instytutów, praktycy i biznesmeni z branży zootechnicznej. Tematyka Kongresu porusza szereg „gorących” problemów branżowych, jednak o wymiarze ogólnospołecznym i ekonomicznym w skali całego kraju. Są to między innymi:

♠ Określenie miejsca zootechniki w nurcie produkcji zwierzęcej na tle przemian gospodarczych i społecznych w Polsce i na świecie oraz roli i pozycji zawodu zootechnika

♠ Dobrostan zwierząt gospodarskich, towarzyszących i dziko żyjących – fakty i   mity

♠ Jakość produktów pochodzenia zwierzęcego (mięso, jaja, mleko) na tle zmieniających się trendów konsumenckich

♠ Ochrona środowiska – nowe wyzwanie dla zootechniki

Prof. dr hab. Roman Niżnikowski