Nagrody 2018

poniedziałek 2.07.2018

Na tegorocznej Giełdzie Wynalazków odbywającej się w ramach International Invention and Innovation Show INTARG w Katowicach, zespoły dr hab. Michała M. Godlewskiego (P. Kiełbik, W. Lipiński, J. Olszewski, A. Słońska-Zielonka) oraz prof. dr hab. Marka Godlewskiego z Instytutu Fizyki PAN (J. Kaszewski, R. Pietruszka, B. S. Witkowski, J. Rosowska) otrzymały prestiżowe wyróżnienia „Ambasadorów Polskiej Wynalazczości” oraz nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Podstawą przyznania wyróżnień były liczne medale i nagrody na międzynarodowych targach innowacji, które zespoły te otrzymały za swoje badania nad nanomateriałami do zastosowań w biologii i medycynie w latach 2016-2017.

Tylko w roku 2018 wspólne prace zespołów naukowych z IF PAN i SGGW nad technologią tworzenia nanocząstek do diagnostyki i terapii nowotworów oraz ukierunkowanego dostarczania leków otrzymały medale złoty i brązowy National Research Council of Thailand, Special Honour of Invention Award by TISIAS, British Innovation Award i Philippine Gold Award na tragach IPITEx 2018 w Bangkoku, złoty medal z wyróżnieniem oraz specjalną nagrodę targów w kategorii medycyna na targach INNOVA 2018 w Walencji, międzynarodową nagrodę Eiffel na 117 międzynarodowych targach CONCOURS LÉPINE w Paryżu oraz złoty medal na targach INTARG 2018 w Katowicach.

Ponadto w tym roku wspólne prace zespołów nad technologią osadzania warstw barierowych i antybakteryjnych otrzymały brązowy medal na 117 międzynarodowych targach CONCOURS LÉPINE w Paryżu oraz złoty medal na targach INTARG 2018 w Katowicach.