Ciekawostki z fizjologii zwierząt

wtorek 3.07.2018

Książka pt.: „Ciekawostki z fizjologii zwierząt”  autorstwa prof. Tomasza Motyla dostępna w Wydawnictwie SGGW.

„Treści zawarte w 33 rozdziałach tej książki ujmują trafnością i wzbudzają ciekawość czytającego już samymi tytułami, zachęcając do bliższego poznania. Zwarte treści rozdziałów zachowują formę lekkości, mimo ciężaru merytorycznego współczesnej wiedzy i niezbędnych szczegółów w jej prezentacji. Powyższe atrybuty tej książki spełniają wymagania współczesnych publikacji, nie tylko popularnonaukowych, zapewniając im poczytność i zainteresowanie. Niezbędnego podkreślenia wymagają wyjątkowo ważne i ciekawe poznawczo wartości współczesnej wiedzy fizjologicznej, prezentowane w ujęciu funkcjonowania mechanizmów przyczynowo-sprawczych, obejmujących regulacje neuronalne, hormonalne i na poziomie genetycznym, epigenetycznym, przemiany energii i materii oraz homeostazy i szeroko pojmowanego wpływu czynników środowiska zewnętrznego. Duże wrażenie sprawiają przekonujące opisy plastyczności i siły przystosowania narządów, układów i całego organizmu w ujęciu ich perfekcyjnego funkcjonowania wielogatunkowego, a w szczególności zwierząt wyższych, wolno żyjących i człowieka. Atrakcyjne treści i epokowe odkrycia zostały podparte i wzbogacone prezentacją noblistów, dodając walorów opracowanym zagadnieniom. Uwzględniając dodatkowo brak podobnych publikacji, jak powyższa, w zakresie polskiego piśmiennictwa edukacji wyższej, średniej i popularnonaukowej, konieczne wydaje się jej szybkie opublikowanie, a przez to szersze udostępnienie publiczności i społeczeństwu, które w świecie technokratycznego przesycenia wraca do piękna natury i potrzebuje dostępu do tej wiedzy.”

prof. dr hab. Tadeusz Studziński

PRACA DZIEKANATU W DNIACH OD 25 MARCA 2020 DO ODWOŁANIA

Drodzy studenci!

w związku z nowymi zaleceniami Jego Magnificencji Rektora SGGW w Warszawie, dziekanat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej rozpoczyna funkcjonowanie w trybie dyżurowym.

W dniach od 25 marca do odwołania dziekanat będzie obsługiwał telefonicznie interesantów w godzinach 10 – 14.
Dziekanat jest zamknięty dla studentów.
Prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 59 360 06 lub mailowy: monika_maksymiuk@sggw.pl, marta_mendel@sggw.pl

Odbiór dyplomów ukończenia studiów będzie możliwy w czwartek oraz piątek (26-27 marca) w godzinach 10:00-12:00, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym/mailowym. Odbiór dyplomów od 30 marca możliwy w terminie ustalonym telefonicznie/mailowo z dyżurującym pracownikiem dziekanatu.

Prosimy o zrozumienie i stosowanie się do przedstawionych zaleceń!