Kongres – Problemy w rozrodzie małych zwierząt

piątek 14.09.2018

XIV Międzynarodowy Kongres

Problemy w rozrodzie małych zwierząt

13-14 października 2018

Katedra Rozrodu Wydział Medycyny Weterynaryjnej UP Wrocław

Centrum Naukowo-Dydaktyczne, pl. Grunwaldzki 24

Ciekawa i praktyczna tematyka kliniczna

Wspaniali wykładowcy

Warsztaty przedkongresowe – Kurs podstawowy Ultrasonografii układu rozrodczego i sztucznej inseminacji

Kurs zaawansowany ultrasonograficznej diagnostyki prenatalnej

Dzień Hodowcy-Koty

Minisympozjum – menopauza i andropauza małych zwierząt

W tym roku zaprosiliśmy na Kongres doskonałych specjalistów rozrodu małych zwierząt z kraju i z zagranicy: prof. Alaina Fontbonne (Alfort), prof. Sandrę Goericke-Pesch (Hanower), prof. Sabinę Schaefer-Somi (Wiedeń), dr Andreę Muennich (Berlin), prof. Zdzisława Kiełbowicza (Wrocław), dr Piotra Sochę (Olsztyn), dr Adama Gierulskego i Konrada Kalisza (Łódź), prof. Wojciecha Niżańskiego (Wrocław).

Tematyka Kongresu jest nowatorska. W jego ramach odbędzie się pierwsze tego typu Minisymposjum weterynaryjne dotyczące zagadnień okresu przekwitania samic i samców oraz związanych z tym chorób reprodukcyjnych. Postaramy się zatem odpowiedzieć na pytanie o leczenie chorób wieku starczego, ale także czy starsze osobniki mogą mieć dzieci oraz czy powinny. Skupimy się też na możliwych następstwach rodzenia się potomstwa od starszych rodziców. Zajmiemy się szczegółowo prostatą, gdzie zetrą się poglądy klinicysty specjalisty z dziedziny rozrodu oraz chirurga z krwi i kości. Będziemy również omawiać co zrobić, żeby prowadzić tak modny obecnie bank nasienia i nauczymy się skutecznie inseminować oraz wysyłać nasienie. W czasie Kongresu doskonali praktycy opiszą jak monitorować ciążę, jak diagnozować wcześnie ciążę zagrożoną, jak ratować ciąże oraz jak stosować nowe dostępne markery diagnostyczne informujące o zaburzeniach płodności.

W dniu przedkongresowych zorganizowaliśmy dwie ścieżki warsztatów praktycznych. Tradycyjnie odbędą sie warsztaty podstawowego kursu USG układu rozrodczego z kursem inseminacji domacicznej. Jednak w tym roku odbędzie się również druga ścieżka warsztatów, tj. warsztaty zaawansowane, gdzie uznani specjaliści uczyć będą jak rozpoznać ultrasonograficznie termin owulacji, jak monitorować rozwój ciąży, jak określić termin porodu oraz jak rozpoznać patologie rozwojowe płodów i łożysk.

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia!

Wojciech Niżański

PRACA DZIEKANATU W DNIACH OD 25 MARCA 2020 DO ODWOŁANIA

Drodzy studenci!

w związku z nowymi zaleceniami Jego Magnificencji Rektora SGGW w Warszawie, dziekanat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej rozpoczyna funkcjonowanie w trybie dyżurowym.

W dniach od 25 marca do odwołania dziekanat będzie obsługiwał telefonicznie interesantów w godzinach 10 – 14.
Dziekanat jest zamknięty dla studentów.
Prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 59 360 06 lub mailowy: monika_maksymiuk@sggw.pl, marta_mendel@sggw.pl

Odbiór dyplomów ukończenia studiów będzie możliwy w czwartek oraz piątek (26-27 marca) w godzinach 10:00-12:00, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym/mailowym. Odbiór dyplomów od 30 marca możliwy w terminie ustalonym telefonicznie/mailowo z dyżurującym pracownikiem dziekanatu.

Prosimy o zrozumienie i stosowanie się do przedstawionych zaleceń!