FVE scholarship announcement 2018

czwartek 18.10.2018

Dear EAEVE Member,

As you may know, FVE has announced the Veterinary Students Scholarship Program 2018 granting $5.000 scholarship for 36 students.

The aim of the new 2018 Scholarship is to enhance the academic path and experience of 36 veterinary students (2nd -3rd year from EU Veterinary Faculties across Europe) taking into consideration their diversity and financial needs.

The EAEVE Office was informed, that unfortunately the response rate for the Scholarship Program is very low, and that only a few applications have arrived so far.

In order to raise awareness of this matter, we would be most grateful if You could kindly circulate the announcement in Your Faculty. (Please find attached.)

Thank you very much for your consideration and cooperation in advance.

With Best Wishes,

Ibolya Kószó

PRACA DZIEKANATU W DNIACH OD 25 MARCA 2020 DO ODWOŁANIA

Drodzy studenci!

w związku z nowymi zaleceniami Jego Magnificencji Rektora SGGW w Warszawie, dziekanat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej rozpoczyna funkcjonowanie w trybie dyżurowym.

W dniach od 25 marca do odwołania dziekanat będzie obsługiwał telefonicznie interesantów w godzinach 10 – 14.
Dziekanat jest zamknięty dla studentów.
Prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 59 360 06 lub mailowy: monika_maksymiuk@sggw.pl, marta_mendel@sggw.pl

Odbiór dyplomów ukończenia studiów będzie możliwy w czwartek oraz piątek (26-27 marca) w godzinach 10:00-12:00, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym/mailowym. Odbiór dyplomów od 30 marca możliwy w terminie ustalonym telefonicznie/mailowo z dyżurującym pracownikiem dziekanatu.

Prosimy o zrozumienie i stosowanie się do przedstawionych zaleceń!