Odsłonięcie obelisku

poniedziałek 26.11.2018

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, 23 listopada odbyła się na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej uroczystość odsłonięcia obelisku upamiętniającego dwóch wybitych pracowników Wydziału, prof. dr hab. Józefa Kulczyckiego i płk. Dr Konrada Millaka. 23 listopada 1927 opiekowali się oni  Kasztanką, ulubioną klaczą Marszałka Józefa Piłsudskiego, która uległa wypadkowi podczas transportu do Mińska Mazowieckiego.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przybyli goście, m.in. Prorektor SGGW ds. Nauki, Prof. dr hab. Marian Binek, Kanclerz SGGW, dr inż. Władysław Skarżyński, Prezes PTNW, Prof. dr hab. Iwona Markowska-Daniel, Prof. dr hab. Włodzimierz Kluciński, Burmistrz Mińska Mazowieckiego, Pan Marcin Jakubowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskej, Pan Leszek Celej, Prezes WILW, lek. wet. Marek Mastalerek, Prezes KILW, lek. wet. Jacek Łukaszewicz, przedstawiciele Łomżyńskieg oddziału PTNW, dr Emilian Kudyba i dr Andrzej Czerski  oraz liczne grono pracowników SGGW.

Swoją obecnością zaszczycili nas również emerytowani   profesorowie – prof. dr hab. Ewa Sitarska, Prof. dr hab. Jerzy Kita, Prof. dr hab. Henryk Kobryń, prof. dr hab. Mirosław Kleczkowski, Prof. dr hab. Paweł Sysa.

Wartę honorową przy obelisku zaciągnęli członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim