Konferencja DIAGMOL 2019

czwartek 28.03.2019

Szanowni Państwo,
23 listopada 2019 roku, w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie, odbędzie się 20. konferencja z cyklu: „Biologia molekularna w diagnostyce chorób zakaźnych i biotechnologii – DIAGMOL 2019”.

Szanowni Państwo,
w 1996 roku, w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą, Profesor Marek Niemiałtowski zorganizował konferencję „Choroby zakaźne i inwazyjne przewodu pokarmowego ludzi i zwierząt”, która dała początek późniejszym (od roku 1999), konferencjom z cyklu „DIAGMOL”.
Ideą Profesora Marka Niemiałtowskiego było stworzenie szerokiego forum wymiany idei i pomysłów naukowych, nawiązywania współpracy i przyjaźni. Dzięki takim spotkaniom możliwe jest także przybliżenie osiągnięć i uhonorowanie wybitnych, polskich naukowców, mających niekwestionowany udział w rozwoju nauki, profesorów: Rudolfa Weigla, Wacława Szybalskiego, Karla Maramoroscha, Władysława J. Kunickiego-Goldfingera, Hilarego Koprowskiego i Adama Jaworskiego.
Propagowanie osiągnięć światowej nauki, zaangażowanie młodych badaczy i umożliwienie im przedstawienia na forum publicznym wyników swoich prac, to były i są główne cele naszych spotkań. Wielka jest korzyść z wymiany doświadczeń naukowych i nawiązywania osobistych kontaktów i przyjaźni między młodymi naukowcami i uznanymi autorytetami w dziedzinie mikrobiologii, wirusologii, genetyki, immunologii i medycyny.

Z głęboką satysfakcją kontynuujemy tradycję konferencji DIAGMOL, zapoczątkowaną przez Profesora Marka Niemiałtowskiego, naukowca, pomysłodawcę, twórcę i niezastąpionego ich organizatora. W 2019 roku, przypada 20. rocznica tych spotkań.
Tegoroczna konferencja jest organizowana przez Katedrę Nauk Przedklinicznych we współpracy z Samodzielną Pracownią Epidemiologii i Ekonomiki Weterynaryjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie oraz z Sekcją Fizjologii i Patologii Konia Polskiego, Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.
Pragnę serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w 20., jubileuszowej, konferencji DIAGMOL.

Z wyrazami szacunku,
Dr Małgorzata Gieryńska