Zmarł Prof. dr hab. Gustaw Kulasek

wtorek 21.05.2019

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 19 maja 2019 roku

zmarł Prof. dr hab. Gustaw Kulasek

Emerytowany nauczyciel akademicki Katedry Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, Kierownik Zakładu Dietetyki.

Wybitny specjalista w zakresie fizjologii zwierząt o bogatym dorobku naukowym, obejmującym problematykę procesów trawiennych i metabolizmu zwierząt gospodarskich, nowych metod analityki chemicznej i modeli badawczych, bezpiecznego wykorzystywania rolniczych produktów odpadowych i roślinnych bioaktywnych związków w żywieniu zwierząt.

Autor i współautor ponad 200 publikacji naukowych.

Odznaczony m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Odszedł wybitny pedagog i wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej.

Człowiek życzliwy i serdeczny.

Cześć Jego Pamięci!

Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie