XV Międzynarodowy Kongres – Problemy w rozrodzie małych zwierząt, 12-13 października 2019

poniedziałek 1.07.2019

XV Międzynarodowy Kongres

Problemy w rozrodzie małych zwierząt

12-13 października 2019

Katedra Rozrodu Wydział Medycyny Weterynaryjnej UP Wrocław

Centrum Naukowo-Dydaktyczne, pl. Grunwaldzki 24

Ciekawa i praktyczna tematyka kliniczna

Światowej klasy wykładowcy

Warsztaty przedkongresowe – tygodniowy kurs EVSSAR

Sesja plakatowa

Dzień Hodowcy

To już nasze piętnaste spotkanie we Wrocławiu. Nasza październikowa konferencja stała się stałym punktem w kalendarzu lekarzy weterynarii zajmujących się rozrodem małych zwierząt. W tym roku podczas Kongresu będzie mieli Państwo okazję wysłuchać wykładów doskonałych specjalistów rozrodu małych zwierząt z kraju i z zagranicy: Ann van Soom (Gandawa, Belgia), Gaia Cecilia Luvoni (Mediolan, Włochy), Andrea Münnich (Berlin, Niemcy), Konrad Blendinger (Franfurt n/M, Niemcy), Cindy Maenhoudt (Alfort, Francja), Alain Fontbonne (Alfort, Francja), Xavier Levy (Tuluza, Francja), George Mantziaras (Ateny, Grecja), Tadeusz Frymus (Warszawa), Magdalena Kalwas-Śliwinska (Warszawa), Wojciech Niżański (Wrocław), Wojciech Hildebrand (Wrocław), Janina Łukaszewska (Wrocław).

Tegoroczna tematyka Kongresu poświęcona jest zagadnieniom praktycznym, atrakcyjnym dla lekarzy weterynarii. Skupimy się zatem na diagnostyce i terapii zaburzeń rozrodu, w tym leczeniu chirurgicznym. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie o rolę zakażeń w powstawaniu problemów z płodnością. Zajmiemy się szczegółowo onkologią i  badaniami laboratoryjnymi w rozrodzie. Omówimy nowe możliwości  w rozrodzie kotów, jak również nowoczesne techniki obrazowania: 3D, 4 D, color-Doppler, kontrast, elastografia.

W tygodniu poprzedzającym Kongres odbędzie się (po raz drugi we Wrocławiu) prestiżowy europejski Kurs mistrzowski klasy ESAVS – Reproduction I: Physiology, Pathology in Females and Artificial Insemination, zorganizowany we współpracy z Zarządem European Veterinary Society for Small Animal Reproduction EVSSAR. Uczestnicy kursu będą mogli zdobyć kompleksową wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu rozrodu małych zwierząt i stosowania u nich technik wspomaganego rozrodu.

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia!

Wojciech Niżański

PROGRAM KONFERENCJI DO POBRANIA

PRACA DZIEKANATU W DNIACH OD 25 MARCA 2020 DO ODWOŁANIA

Drodzy studenci!

w związku z nowymi zaleceniami Jego Magnificencji Rektora SGGW w Warszawie, dziekanat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej rozpoczyna funkcjonowanie w trybie dyżurowym.

W dniach od 25 marca do odwołania dziekanat będzie obsługiwał telefonicznie interesantów w godzinach 10 – 14.
Dziekanat jest zamknięty dla studentów.
Prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 59 360 06 lub mailowy: monika_maksymiuk@sggw.pl, marta_mendel@sggw.pl

Odbiór dyplomów ukończenia studiów będzie możliwy w czwartek oraz piątek (26-27 marca) w godzinach 10:00-12:00, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym/mailowym. Odbiór dyplomów od 30 marca możliwy w terminie ustalonym telefonicznie/mailowo z dyżurującym pracownikiem dziekanatu.

Prosimy o zrozumienie i stosowanie się do przedstawionych zaleceń!