Zaproszenie na wykłady Prof. dr hab. Charlesa Shorta

wtorek 30.07.2019

Zaproszenie na wykłady

Prof. dr hab. Charlesa Shorta

Emeritus Professor of Anesthesiology and Pain Management, Department of Clinical Sciences, College of Veterinary Medicine, Cornell University, Ithaca , New York, USA

“Anesthesia and pain management in equine orthopedics”

“Anesthetic management in high risk canine patients”

Wykłady odbędą się w Klinice Koni Wolica Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW ul. Nowoursynowska 100, 02-797 Warszawa, 12 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 10:00.

Prof. Charles Short jest wybitnym specjalistą i prekursorem anestezjologii weterynaryjnej, związany z Uniwersytetem Cornella w USA. Do tej pory opublikował ponad 354 prace w 155 pismach naukowych, jest również współautorem podręczników anestezjologii weterynaryjnej. Poprowadził ponad 450 wykładów dla profesjonalistów w USA oraz 294 wykłady w 45 innych krajach. Jest założycielem oraz członkiem wielu czołowych stowarzyszeń i organizacji weterynaryjnych, w tym AVMA (American Veterinary Medical Association), AAEP (American Association of Equine Practitioners, ECVAA (European College of Veterinary Anesthesia and Analgesia), IVAPM (International Veterinary Academy of Pain Management). Jego zainteresowania naukowe, realizowane w wielu badaniach klinicznych obejmują neurologiczne aspekty monitoringu znieczulenia ogólnego u koni i małych zwierząt oraz ogólnie pojęta analgezja.