VI Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej

poniedziałek 16.12.2019

W dniach 7-8 grudnia br. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej odbył się VI Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej „Starość też radość” organizowany przez Centrum Szkoleń Behawioralnych Etovet przy współpracy z Samorządem Studentów WMW SGGW.

Wydarzenie cieszące się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem tym razem zgromadziło około 200 słuchaczy, w tym lekarzy weterynarii i studentów weterynarii zainteresowanych problematyką weterynaryjnej medycyny behawioralnej. Uczestnicy kongresu wysłuchali 9 wykładów oraz uczestniczyli w dyskusji poświęconej eutanazji. Wykładowcy, w tym nauczyciele WMW, przybliżyli słuchaczom między innymi zagadnienia diagnostyki i terapii psów z objawami demencji oraz bólu u pacjentów geriatrycznych, żywienia starszych zwierząt, czy też farmakologii leków wpływających na zachowanie zwierząt u pacjentów geriatrycznych.

Z niecierpliwością czekamy na następną – VII edycję Kongresu!