Organizacja i działanie domów studenckich w roku akademickim 2020/21

piątek 4.09.2020

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, realizując najnowsze rekomendacje i zalecenia

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Główny Inspektorat Sanitarny

wprowadzamy niezbędne zmiany w organizacji i działaniu akademików.

SGGW przyjmuje zmieniony sposób funkcjonowania domów studenckich. W 8 akademikach przy ul. Nowoursynowskiej 161 tj. Adara, Bazyliszek, Cezar, Dendryt, Eden, Feniks, Grand i Hilton przekształcamy standardowe pokoje 3-osobowe w pokoje 2-osobowe, a standardowe pokoje 2-osobowe w pokoje 1-osobowe.
Dzięki temu rozwiązaniu zapewniamy:
– większy dystans społeczny wśród mieszkańców akademików,
– wyższe bezpieczeństwo sanitarne,
– wyższy komfort zamieszkania.
Aby uwzględnić potrzeby specjalne części studentów np. małżeństw, rodzeństw oraz studentów w trudnej sytuacji materialnej, potrzebujących jak najtańszych miejsc w akademiku, SGGW przyjmuje hybrydowy system funkcjonowania tych domów studenckich poprzez możliwość zakwaterowania wg nominalnej pojemności pokoi, na wniosek zainteresowanych studentów.

Szczegółowe informacje dotyczące cen miejsc w domach studenckich od 01.10.2020 podamy na stronie http://adiss.sggw.pl/ po konsultacji z

Samorząd Studentów SGGW.