photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo8 photo9 photo10


Operacja Zanzibar 2012

środa 30.10.2019

Zanzibar – wyspa czterech kultur pachnąca wanilią i cynamonem – to miejsce przypominające raj na Ziemi. Osławione zanzibarskie plaże częstujące bielą piasku i błękitem nieba, na których wschody słońca zdają się być najpiękniejsze ze wszystkich, jakie możemy ujrzeć w innych częściach świata – aki obraz tej afrykańskiej wyspy staje nam przed oczami, gdy widzimy kuszące reklamy wakacji z biur podróży.

Jednak, gdy poczytamy więcej o życiu mieszkańców Wyspy Przypraw okazuje się nie być ono tak beztroskie i kolorowe. Gospodarstwa w wioskach Zanzibaru utrzymują się dzięki pracy zwierząt, które często nie są w stanie, dosłownie i w przenośni, udźwignąć ciężaru pracy na nich nałożonej. Takie osły, krowy i kuce częstą stają się ofiarami niedbalstwa swych właścicieli. W 2009 roku na Zanzibarze, nieopodal Stone Town, powstał ośrodek, którego celem jest niesienie pomocy zwierzętom pracującym, a także wpłynięcie na świadomość właścicieli zwierząt, aby los tych czworonogów choć trochę uległ poprawie. Przez kilka lat działalności ZAASO (Zanzibar Animals Affection Society), bo tak właśnie nazwany został ten ośrodek, wiele na wyspie uległo poprawie. Wciąż jednak do ZAASO trafia wiele zaniedbanych i porzucanych zwierząt, potrzeba rąk do pracy.

Właśnie dlatego zdecydowałyśmy się spędzić część naszych wakacji po 4 roku studiów pomagając lekarzowi weterynarii współpracującemu z ZAASO. Możliwość wzięcia udziału w ratowaniu zwierząt Czarnego Lądu będzie dla nas niezwykłym przeżyciem, a także szansą na zdobycie dużego doświadczenia w pracy lekarza weterynarii z wieloma gatunkami zwierząt towarzyszących, jak i gospodarskich, w warunkach szpitalnych oraz terenowych. Zdobytą wiedzę oraz doświadczenie wykorzystamy w przyszłej pracy lekarskiej.

Część naszej wyprawy zamierzamy spędzić również odwiedzając lądową Tanzanię, w której da się jeszcze odnaleźć zakątki dzikiej przyrody niezmienionej wpływami człowieka. Podczas podróży znajdziemy się między innymi w pełnych zieleni i drapieżników parkach narodowych północnej Tanzanii, staniemy u stóp Kilimandżaro oraz na brzegu największego jeziora słodkowodnego świata – Jeziora Wiktorii.

Każdy internauta może pomóc nam w zebraniu środków finansowych na wyprawę. Wystarczy tylko oddać na nas głos w konkursie „Stypendium z Wyboru” pod linkiem: http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/uczestnicy/projekt-zanzibar-wolontariat-w-zaaso-tanzania-944. Zagłosować można na samym dole strony korzystając z niebieskiego przycisku Facebook’a „Zaloguj się, aby zagłosować” i postępując zgodnie z instrukcją. Gdy pojawi się różowa ramka z serduszkiem i napisem „Oddaj głos”, klikamy i zrobione! Dziękujemy!

Więcej o wyprawie przeczytać można na stronie www.projektzanzibar.pl. Zapraszamy również na Facebook’a: www.facebook.pl/ProjektZanzibar.

 

Emilia Liwocha   Anna Jakubczak
 

Brak komentarza

Brak komentarza.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Copyright © 2009 – Wydział Medycyny Weterynaryjnej. -Logowanie -Kontakt z adminem - Twoje IP:

Wszelkie znaki graficzne użyte w serwisie stanowią własność odpowiednich instytucji i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych