Samodzielny Zakład Epidemiologii i Ekonomiki Weterynaryjnej

Samodzielny Zakład Epidemiologii i Ekonomiki Weterynaryjnej

ul. Nowoursynowska 159 C

Kierownik Zakładu:

prof. dr hab. Jarosław Kaba, Dip. ECSRHM, tel.: 22 59 36 110, e-mail: jaroslaw_kaba@sggw.edu.pl

Pierwsza pracownia epidemiologii weterynaryjnej w Polsce powstała 1 stycznia 2000 roku na Wydziale Weterynaryjnym SGGW w Warszawie i istniała do końca 2001 roku. Od 1 stycznia 2013 roku działa Samodzielna Pracownia Epidemiologii i Ekonomiki Weterynaryjnej.

Zespół Samodzielnej Pracowni Epidemiologii i Ekonomiki Weterynaryjnej prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu chorób zakaźnych zwierząt, epidemiologii weterynaryjnej, biostatystyki, ekonomiki weterynaryjnej, zarządzania zakładem leczniczym dla zwierząt oraz chorób małych przeżuwaczy. Prowadzone przez nas badania dotyczą epidemiologii chorób przeżuwaczy, koni i zwierząt wolnożyjących.